Nasz dział R&D zajmuje się opracowywaniem sprzętu medycznego od fazy analitycznej, poprzez zaprojektowanie, wykonanie prototypów, aż do certyfikacji i wdrożenia.
Jednym z kilku „flagowych” realizowanych aktualnie projektów jest “Telemedyczny Bezprzewodowy Aparat KTG”. Jest to pierwszy na świecie kardiotokograf oparty na naszych autorskich cyfrowych sondach KTG. Rozwiązanie to jest absolutnie unikatowe w skali światowej.

Jedną z wersji naszych cyfrowych sond dostarczamy do firmy Nestmedic będącej twórcą rozwiązania Pregnabit  http://pregnabit.com  nagrodzonego wieloma prestiżowymi tytułami i wyróżnieniami.

W lipcu 2016 nasz pierwszy na świecie, cyfrowy, telemedyczny aparat KTG zostanie wprowadzony do sprzedaży. Na aparat i oprogramowanie uzyskaliśmy certyfikat CE IIa. W związku z planowaną ekspansją na rynek USA rozpoczęliśmy procedurę uzyskania certyfikatu FDA.

Med Systems jest także producentem najbardziej funkcjonalnych samoobsługowych Kiosków Zdrowia zapewniających możliwość samodzielnego wykonywania badań w miejscach publicznych (np. w aptekach, marketach itd). Podstawowy zakres badań możliwych do samodzielnego wykonania w Kioskach Zdrowia to:

EKG (od 1 do pełnego 12 kanałowego)

Ciśnienie tętnicze
Saturacja – poziom utlenowania krwi

Spirometria

Temperatura

Wzrost

Waga

Współczynnik BMI
Poziom glukozy
Inne rodzaje badań (np. INR i analiza moczu) na życzenie zamawiającego. Kioski Zdrowia mogą pracować samodzielnie w trybie offline lub też w trybie online we współpracy z Centrum Telemedycznym.

W najbliższym czasie Kioski Zdrowia zostaną włączone do naszej oferty.

Med Systems Sp. z o.o. współpracuje z najbardziej prestiżowymi instytutami naukowymi oraz klinikami zarówno krajowymi jak i zagranicznymi.
Posiadamy certyfikat ISO 13485 oraz certyfikaty CE na wszystkie aparaty oraz oprogramowanie (Platformy, aplikacje, stacje robocze itp.)